Albulena Haxhiu: Opozita e tanishme duhet të qeverisë me vendin

14 gusht 2019 | 12:50

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se për këtë subjekt politik zgjedhjet e jashtëzakonshme janë zgjidhje.

Sipas saj, opozita e tanishme duhet që të qeverisë me Kosovën.

Në debatin e sotëm të organizuar nga Kolegji Riinvest me temën: “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, ajo ka theksuar se LV-ja ka dashur një datë më të afërt për seancën e jashtëzakonshme për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës.

Ajo ka pohuar se është shansi i fundit që PDK-ja duhet të dalë në opozitë.

“LV-ja nuk bën koalicion me PDK-në. Veseli sikur ka qenë në koma dhe tani po bën komente që duhet luftuar korrupsionin dhe duhet rikthyer të rinjtë që kanë ikur nga Kosova”, është shprehur deputetja Haxhiu.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë (ShBA),…