Ambasadori Hill: ShBA-ja dhe BE-ja nuk kanë qenë kurrë më afër, puna vazhdon

21 shtator 16:51

Emisari i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar janë takuar të mërkurën në Uashington.

Pas këtij takimi, Chrisopher Hill, ambasador i ShBA-së në Beograd, ka thënë se, Amerika dhe BE-ja nuk kanë qenë kurrë më afër njëra-tjetrës.

Po ashtu, Hilli ka thënë se ShBA-ja dhe BE-ja ndajnë të njëjtin vizion për të ardhmen evropiane të Serbisë.

“ShBA-ja dhe BE-ja nuk kanë qenë kurrë më afër dhe të gjithë ndajmë të njëjtin vizion për të ardhmen evropiane të Serbisë. Do arrijmë atje. Tani për tani, siç i pëlqen të thotë Gabe, puna vazhdon”, ka shkruar Hilli në llogarinë e vet në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas fitores që e arriti të martën ndaj ish-kampiones së…