Astera Tuhina vazhdon shkëlqimin

03 mars 2024 | 22:15

Basketbollistja e Kosovës, Astera Tuhina ka prodhuar sërish një ndeshje të madhe për Washington State Women’s. Në fitoren ndaj Kolorados 72:63, ajo e mbylli ndeshjen me 14 pikë, gjashtë kërcime, tri asistime dhe një top të vjedhur.

Tuhina është në formë të lartë në SHBA dhe kjo është një lajm i mirë edhe për Kosovën. Në Prishtinë, më 25-30 qershor zhvillohet FIBA Kampionati Evropian për Shtete të Vogla, ku Astera është pjesë e Dardaneve, që për herë të parë luajnë në shtëpi.

Astera shihet si një nga basketbollistet më të ardhme të ndritur.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në një sfidë shumë interesante, Proton Cable Prizreni ka mundur…