Augsburgi triumfon ndaj Frankfurtit

04 shkurt 17:20

Skuadra e Augsburgut ka triumfuar ndaj Eintracht Frankfurt me rezultat 3-0, në kuadër të Bundesligës.

Mysafirët e patën posedimin e topit, por vendasit shënuan dy gola dhe arritën një fitore shumë të rëndësishme. Golat për Augsburgun i shënuan Ja-Cheol Koo, Michael Gregoritsch dhe Marco Richter.

Në orën 18:00 zhvillohet ndeshja e fundit për këtë xhiro në kampionatin elitar të Gjermanisë në mes Hamburgerit dhe Hannover 96.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndeshja e parë e Premier Ligës që u zhvillua sot…