Avni Arifi emërohet ambasador i Kosovës në Emiratet e Bashkuara

01 shkurt 2019 | 13:30

Avni Arifi, këshilltari i Kryeministrit Ramush Haradinaj është emëruar ambasador në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Dekretimi i tij është bërë nga presidenti Hashim Thaçi më 31 janar.

Arifi për disa muaj e ka kryesuar dialogun teknik mes Kosovës dhe Serbisë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe zëvendësi i tij, Fatmir…