Avni Dehari promovon librin e tij në Zvicër

19 shkurt 2018 | 19:48

Në vigjilje të aktiviteteve për të nderuar kryetrimin shqiptar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, mërgimtarët shqiptarë nga shumë qendra të Zvicrës, bashkë me LAPSH-in, nxënës dhe prindër të shumtë, do të shënojnë dhe festojnë në forma të ndryshme.

Pjesë e këtyre festave është edhe përurimi i trilogjisë “Gjergjat në drita përkrenaresh”, i shkrimtarit Avni Dehari.

Grupet e organizimit të këtyre përurimeve në shumë qendra të Zvicrës falënderojnë të gjithë ata që kontribuuan në ribotimin e kësaj trilogjie dhe ftojnë dashamirët e librit të marrin pjesë në përurimin e këtij libri.

Më poshtë mund të gjeni vendet dhe orarin e përurimit të librit në qytetet e Zvicrës.

(KP)

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Çdo fjalë fsheh një histori. Prapa rrokjeve që përdorim çdo…