Balli Kombëtar Demokratë dhe AAK-ja lidhin marrëveshje në Podujevë (foto)

03 janar 2018 | 19:16

Balli Kombëtar Demokratë dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë lidhur koalicion në Komunën e Podujevës.

Këto dy parti do të jenë pjesë e një grupi të përbashkët parlamentar në Kuvendin e Komunal në Podujevë, ku ky grup do përbëhet nga tre anëtarë, një të BKD-së dhe dy të AAK-së.

Lajmin e bëri të ditur kryetari i Ballit Kombëtar Demokratë për Kosovë, Gazmend Islami, përmes profilit të vet në “Facebook”.

Postimi i plotë:

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat kanë arritur marrëveshje në Komunën e Podujevës në këto pika:
1. AAK-OBKD , të jenë pjesë e përbashkët e një grupi parlamentar në Kuvendin Komunal në Podujevë me 3 Asamblistët për vitin 2017-2021.

 

marreveshja1

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara kanë rritur përkrahjen e iranianëve në protestat…