Bashkimi, afër titullit në basketboll

16 maj 22:19

KB Bashkimi e ka mposhtur KB Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e dytë finale.

Prizrenasit arritën të dominonin në shtëpi vazhdimisht duke fituar çdo periudhë dhe për të mbyllur në fund ndeshjen me 19 pikë epërsi, 96:77.

Mikaile Tmusiq ishte më meritori për këtë fitore. Ai kontribuoi me 31 pikë në fitoren e Bashkimit. Ndeshja e ardhshme zhvillohet në Prishtinë dhe nëse edhe ajo ndeshje i takon Bashkimit, titulli i kampionit do të shkojë në Prizren.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i LDK-së, njëherit kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi…