Bayerni deklason Dusseldorfin

14 prill 2019 | 17:31

Bayern Munchen e mposhti me rezultat bindës Fortuna Dusseldorfin (1-4), dhe në këtë mënyrë ruan hapin me Borussia Dortmundin në garë për titullin e kampiones në Bundesliga.

Kingsley Coman realizoi dy gola për Bayernin në pjesën e parë, kurse golin e tretë e realizoi Serge Gnabry. Më pas shënuan vendasit nga penalltia nëpërmjet Dodi Lukebakios. Në minutën e fundit, Leon Goretzka realizoi për rezultatin final 1-4.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prej disa kohësh lidhja e Arbana Osmanit me regjizorin Eduard…