Berardi mbetet jashtë ‘Euro 2024’

03 mars 2024 | 22:23

Sulmuesi i Italisë, Domenico Berardi do të humbë Euro 2024 pas një lëndimi në këmbën e djathtë gjatë humbjes së Sassuolos në Serie A nga Verona 0:1. 29-vjeçari sapo ishte kthyer pas një muaji e gjysmë në fushë për shkak të lëndimit.

Mungesa e Berardit është një pengesë e madhe për “Azzurët” dhe Sassuolon, e cila po lufton për të shmangur rënien në nivelin e dytë të garave. Humbja e lë Sassuolon në vendin e parafundit në Serie A, me 20 pikë nga 27 ndeshje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Basketbollistja e Kosovës, Astera Tuhina ka prodhuar sërish një ndeshje…