Berisha merr pjesë në takimin e OBD-së

16 dhjetor 2017 | 19:12

Një delegacion i Doganës së Kosovës, i udhëhequr nga drejtori i përgjithshëm, Bahri Berisha, morri pjesë në takimin e radhës së Këshillit të Organizatës Botërore të Doganave, i cili u mbajt në Bruksel.

Siç njofton Dogana e Kosovës, në këtë takim përveç çështjeve tjera të diskutimeve te interesit doganor të komunitetit botëror të doganave, u zgjodh nënsekretari i përgjithshëm i OBD-së, ku Kosova ishte pjesëmarrëse në këto zgjedhje, siç ishin edhe anëtaret tjerë të Organizatës Botërore të Doganave.

Përveç drejtori të përgjithshëm, në takim e OBD ishte prezent edhe ambasadori i Kosovës në Bruksel, Bernard Nikaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Durrësi dhe Vlora janë përfshirë nga moti i keq këtë…