Chelsea shpreh interesim për transferimin e Kanes

21 shkurt 2024 | 11:37

Chelsea po konsideron një lëvizje shokuese për Harry Kanen këtë verë pasi Bayern Munchen vazhdon të lëkundet nën drejtimin e Thomas Tuchelit.

“Bavarezët” rrëshqitën më tej pas Bayer Leverkusenit në garën për titull në Bundesligë pasi humbën 3-2 ndaj Bochumit dhe tani janë tetë pikë prapa liderëve të Xabi Alonsos.

Pavarësisht se Kane shënoi golin e tij të 25-të të sezonit në ligë, nuk ishte e mjaftueshme për t’i rikthyer kampionët gjermanë në rrugën e duhur dhe ata tani kanë humbur tri ndeshje radhazi në të gjitha garat. Kane shënoi 278 gola gjatë kohës së tij në Londrën e Veriut, duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohëve të “Spurs”-u dhe duke thyer zemrat kur njoftoi largimin e tij verën e kaluar.

Kalimi në Chelsea do ta shihte atë të ribashkohej me një nga ish-menaxherët e tij, Mauricio Pochettino.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se këtë vit,…