City e mposhti Stoken e Shaqirit

12 mars 22:54

Futbollisti shqiptar nga Zhegra e Gjilanit, Xhardan Shaqiri luajti gjatë gjithë ndeshjen dhe pati paraqitje të mirë, por Stoke City pësoi humbje nga skuadra lidere, Manchester City (0-2).

Mesfushori David Silva shënoi në secilën pjesë nga një gol për tri pikët e reja. Pas kësaj fitore City është edhe më afër titullit të kampiones duke grumbulluar 80 pikë, kurse Stoke City është në pozitën e parafundit me 27 pikë.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)  

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Werder Bremen ka fituar ndaj Kolnit 3 me 1, me…