City vazhdon në FA Cup, shkëlqen Aguero

06 janar 18:53

Manchester City pa asnjë problem ka vazhduar aventurën në FA Cup.

Skuadra e Pep Guardiolës shënoi fitore prej 4 me 1, raporton Koha.net. Mysafirët kaluan të parët në epërsi përmes Barnesit në minutën e 25.

Vendasit përmbysën gjithçka në pjesën e dytë. Aguero shënoi dy gola të shepjtë në minutat 56 dhe 58, pas asistimeve nga Gundogan.

Më pas shënuan Sane e Bernardo Silva, për rezultatin përfundimtar 4 me 1 që çon tutje Manchester Cityn në FA Cup.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka…