Danimarka, kampione e botës në hendboll

27 janar 22:47

Danimarka ka fituar titullin e kampionit të botës në hendboll duke mposhtur Norvegjinë në finale 31:22.

Danezët udhëhoqën ndeshjen që nga fillimi duke mbyllur kampionatin me dhjetë fitore nga po aq ndeshje. Në ndeshjen për vendin e tretë, Franca mposhti Gjermaninë 26:25.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Juventus ka mundur Lazion (2-1) dhe ka bërë një hap…