Delegacioni serb ndërpren bisedimet në Bruksel, pas vrasjes së Ivanoviqit

16 janar 2018 | 10:34

Delegacioni i Serbisë, që ka udhëtuar për në Bruksel për tu takuar me delegacionin e Kosovës, është larguar nga aty, pas vrasjes së kryetarit të Iniciativës Qytetare Serbe, SDP, Olivier Ivanoviq.

Delegacioni serb ka ndërprerë bisedimet dhe pritet që të kthehet urgjentisht në Beograd, pas vrasjes së Ivanoviq në Mitrovicën e Veriut, shkruan Blic.rs.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i iniciativës qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" në Kosovë, Oliver…