Ivanoviqi u vra para selisë së partisë së tij

16 janar 2018 | 10:27

Lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” [SDP] në Kosovë, Oliver Ivanoviq, ndërroi jetë pas një sulmi të armatosur kundër tij, mëngjesin e sotëm.

Vdekjen e Ivanoviqit po ashtu e konfirmoi për “Radion Evropa e Lirë” Shyqri Syla, kryeprokuror i Prokurorisë në Mitrovicë.

“Ivanoviq është vrarë para selisë së partisë së tij dhe nga plagët e marra, ai ka vdekur”, ka thënë Syla.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
  Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë…