Deliu: Besoj se përfundimisht do të duhej të kemi datën e shumëpritur për vizat

10 nëntor 10:24

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka ripërsëritur qëndrimin e saj për liberalizimin e vizave, duke shtuar se kjo duhet të ndodh për qytetarët e Kosovës.

“Në Këshillin e Bashkimit Evropian, sot pritet të mblidhet Grupi punues për vizat, ku do të diskutohet për procesin e heqjes së vizave për shtetasit e Kosovës”.

“Me shpresë që padrejtësia e madhe ndaj qytetarëve të Kosovës dhe kushtëzimet e reja po marrin fund, besoj se përfundimisht dhe do të duhej të kemi datën e shumëpritur për vizat”, ka shkruar ajo në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeffrey Hovenier, i…