Dëmtohen tabelat informuese të shtigjeve në Istog, Kadaj-Bujupi e quan akt të shëmtuar

15 korrik 21:46

Tabela të shumta informuese, sinjalistika të shtigjeve dhe atraksioneve që gjenden në zonën turistike të Istogut u dëmtuan së fundi.

Lidhur me dëmtimin e këtyre tabelave ka reaguar edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi.

Kadaj-Bujupi e quajti këtë veprim si akt të papranueshëm, të shëmtuar e të dënueshëm. “Akt i papranueshëm i shëmtuar dhe i dënueshëm!”, ka shkruar Kadaj- Bujupi.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ngritja e aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi…