Derbi përfundon pa fitues

27 shtator 16:06

Derbi në mes Gjilanit dhe Ballkani ka përfunduar baras dhe pa gola (0-0).

Ballkani nga Suhareka pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para është dashur të pajtohet me një pikë nga ndeshja kundër Gjilanit.

Të dyja skuadrat kishin disa raste shënimi, por që ato nuk u shfrytëzuan dhe ndeshja përfundoi 0-0.

Ballkani zbret në pozitën e dytë tani me 7 pikë, aq sa ka edhe liderja, skuadra e promovuar këtë vit, Arbëria. Ndërkohë, Gjilani është i gjashti me 4 pikë pas një fitoreje, një humbjeje dhe një barazimi.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Reperi shumë i famshëm dhe i zhurmshëm shqiptar Fero ka…