Dëshmori Guta dekorohet me urdhrin ‘Luftëtari i Lirisë -Adem Jashari’

30 dhjetor 2018 | 10:24

Dëshmori i kombit, Lulëzim Guta është dekoruar nga presidenti Hashim Thaçi me urdhrin “Luftëtari i lirisë – Adem Jashari”.

Lajmin për këtë dekoratë e ka bërë me dije vëllai i Lulëzimit, Ilir Guta.

“Në datat historike të kombit-shtetit, në vitin jubile të Heroit tonë Kombëtar-Skënderbeut, të dhjetë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në datën më historike të Kosovës për vitin 2018, themelimit të Ushtrisë së Kosovës /14.12.2018/ u nderuam me dekoratën presidenciale nga presidenti i Kosovës, Sh.T.Z.Hashim Thaçi, për dëshmorin Lulëzim Sh.Guta me urdhrin ‘Luftëtari i Lirisë-Adem Jashari’.
Falenderojmë të mandatuarin, këshilltarin e lartë, z.Bislim Zyrapi në emër të presidentit dhe deputeten znj.Ganimete Musliu për pjesëmarrje në këtë ceremoni për dhuratën më të mirë duke na nderuar e gëzuar familjen tonë në këto ditë festive të fundvitit.
Lavdi dëshmorëve! Lavdi të gjithë atyre që u sakrifikuan për liri!”, ka shkruar Guta në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Ferat…