Drita – Ballkani, përfundoi pjesa e parë

15 shtator 16:50

Pjesa e parë e ndeshjes derbi mes Dritës dhe Ballkanit ka përfunduar me rezultat 0-0. Loja ishte e baraspeshuar dhe rastet për shënim ishin të vogla, por në përfundim të kësaj pjese u regjistruan dy raste.

Fillimisht sulmuesi Simonovski pati rast të mirë, por portieri Frashëri intervenoi për mrekulli duke mos lejuar që topi të përfundoi në rrjetën e portës së tij. Në anën tjetër Mevlan Zeka provoi nga largësia, por topi përfundoi afër shtyllës pingule.

Edhe në ndeshjen tjetër mes Llapit dhe Malishevës nuk pati gola në pjesën e parë.

Ndërkohe, Feronikeli është duke fituar ndaj Dukagjinit me rezultat 1-0. Shënues i vetëm në ketë ndeshje ishte Qorri.

SUPERLIGA – Java 4

Drita – Ballkani              0-0
Llapi – Malisheva           0-0
Feronikeli – Dukagjini    1-0

Të enjten takohen:
16:00 Prishtina – Gjilani
16:00 Ulpiana – Drenica

 

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje…