Drita rikthehet në Kosovë

12 gusht 13:06

Skuadra e Dritës është rikthyer në Kosovë. Klubi kampion i Kosovës ka publikuar foto në faqen zyrtare në “Facebook” nga Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari”.

Skuadra gjilanase e fitoi gjysmëfinalen e rundit preliminar në Ligën e Kampionëve, kurse finalen ndaj klubit irlandez Linfield nuk arriti ta zhvillojë për shkak se autoritet vendosën që ndeshja të mos zhvillohet.

Ndeshja mes Dritës dhe Linfield mund të luhen pas disa ditësh, derisa Federata e Futbollit të Kosovës ka paralajmëruar se do të kërkojë një gjë të tillë nga UEFA.

 

Fotografia e Drita FC

 

Fotografia e Drita FC

 

Fotografia e Drita FC

 

Fotografia e Drita FC

Fotografia e Drita FC

 

Fotografia e Drita FC

Fotografia e Drita FC

 

(V.Z / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Prof. Feti Mehdiu Kryetare e Komitetit për Mbrojtjen e…