Dy poezi të Ibrahim Rugovës të botuara në ‘Rilindje’ kur ishte 18 vjeç

01 nëntor 08:56

Ibrahim Rugova, politikani dhe shkrimtari i njohur shqiptar, qysh në rininë e tij spikati me talentin e tij edhe në poezi.

Kur ai ishte në moshën 18-vjeçare dy poezi iu botuan në gazetën ‘Rilindja’.

“Le të rritet…”, është poezia e parë e botuar në Rilindje më 8 tetor 1963 dhe e dyta, “Kush e din…”, botuar katërmbëdhjetë ditë më pas, më 22 tetor 1963.

Më poshtë po ju sjellim këto dy poezi të shkruara nga Rugova.

KultPlus.com

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me të shënuar ora 00:00 kanë hyrë në fuqi masat…