Dyndje e madhe në Morinë, tifozë nga Kosova, Holanda dhe Roma prekin territorin e vendit tonë

25 maj 10:59

Dhjetëra tifozë nga Holanda,Roma e Kosova po kalojnë nga kufiri i Morinës për të ndjekur finalen e sotme mes Romës dhe Feyenoord në Tiranë.

Ata kanë udhëtuar qindra kilometra për ekipin e tyre të zemrës duke sjellë një atmosferë edhe në kufi.

Po në Morinë nuk mungojnë as tifozët e skuadrës italiane të Romës, këta janë shqiptarët e Kosovës që po dynden drejt kryeqytetit.

Sipas të dhënave të marra në P.K.K Morin gjatë  orëve të para te dites se sotme kanë hyrë në territorin shqiptarë nga Morina 5094 shtetas të huaj me 2410 automjete, krahasuar me ditët e tjera numri është dyfishuar. /abcnews

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Oficerët e FSK-së, major Ilir Beqiri dhe major Dedë Hiseni,…