E krahasojnë Cityn me Barcelonën, shikoni reagimin e Guardiolas

06 mars 21:23

“Ajo skuadër ka dominuar 10-15 vitet e fundit, me lojtarë dhe trajnerë të ndryshëm. Kanë fituar tituj në çdo sezon. Për të qenë si Barcelona, duhet të jemi në nivele të larta për një kohë të gjatë. Ne kemi fituar vetëm një titull”.
Pep Guardiola ka thënë që Manchester City s’duhet të krahasohet me Barcelonën.

Ai tha që City e ka fituar ende vetëm një titull,

“Nuk jemi në të njëjtin nivel me Barcelonën sepse ata kanë lojtarë të tjerë, që kanë fituar shumë në të kaluarën. Ne jemi të rinj, kemi fituar vetëm një titull. Nuk mund të krahasojmë. Nuk është mirë për City-n që të krahasohet me atë ekip”, deklaroi Guardiola.

“Ajo skuadër ka dominuar 10-15 vitet e fundit, me lojtarë dhe trajnerë të ndryshëm. Kanë fituar tituj në çdo sezon. Për të qenë si Barcelona, duhet të jemi në nivele të larta për një kohë të gjatë. Ne kemi fituar vetëm një titull”, shtoi ai. /Lajmi.net/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka mirëpritur gradimin e pjesëtarëve…