Ecte me flamur serb në dorë, policia arreston gruan në Mitrovicë

02 dhjetor 19:21

Një qytetare serbe është arrestuar nga autoritetet kosovare pasi u kap duke ecur me flamurin serb në territorin kosovar.

Mësohet se gruaja po kalonte me flamurin serb nga Mitrovica Veriore drejt Mitrovicës Jugore. Por veprimi i saj u konsiderua provokim duke marrë parasysh se Mitrovica është “mollë sherri” mes Serbisë dhe Kosovës.

EKSKLUZIVE: Policia e Kosovës arreston serben e cila kaloi nga Mitrovica Veriore drejt Mitrovicës Jugore me flamurin serb në dorë për të provokuar situatën në jugun e qytetit.

Gepostet von Urall Boshnjaku am Montag, 2. Dezember 2019

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot u vu gurëthemeli i objektit të ri të shkollës…