Ekziston një opsion i ShBA-së për marrëveshjen me Serbinë, Kosova del fituese

01 nëntor 08:14

Anëtari i bordit i ligës qytetare shqiptare amerikane, Faton Bislimi, ka thënë se ekziston një opsion i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Prishtinë-Beograd, ku Kosova fiton gjithsesi.

Në një lidhje direkte nga ShBA-ja në Speciale të Klan Kosovës, ai ka theksuar se Kosova duhet të tregojë gatishmëri për t’u ulur në tavolinën e dialogut dhe të nënshkruajë sepse, sipas tij, ky opsion ka në qendër njohjen reciproke.

Sipas tij, Serbia do ta refuzojë një opsion të tillë dhe kështu Kosova do të shpërblehet me anëtarësim në NATO.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pak pas mesnate në…