Tërmet i fuqishëm në Itali

01 nëntor 08:12

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pak pas mesnate në Itali, në zonën e Cosenzas.

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 5.1 rihter u lokalizua në një thellësi 286 km, 78 km në veri-lindje të Cozencas dhe 88 km në jug të Potenzas.

Lëkundja ka qenë e fuqishme dhe shumë banorë janë larguar nga shtëpitë, ndërkohë që nuk ka të dhëna për dëme./A2/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Masa e qortimit për targat ilegale hyri në fuqi në…