Federata e Gjimnastikës pjesëmarrëse në Baku

02 dhjetor 14:34

Federata e Gjimnastikës së Kosovës po përfaqësohet nga kryetari Besim Halilaj dhe sekretari i Përgjithshëm, Amir Tahiraga në kongresin e 82-të, ku diskutohen shumë çështje më rëndësi që kanë lidhje me Federatën Internacionale të Gjimnastikës (FIG).

Ky kongres po mbahet në Baku të Azerbajxhanit nga data 1 dhjetor e deri më 4 dhjetor.

Siç dihet Federata e Gjimnastikës së Kosovës është pranuar më të drejta të plota në kongresin e FIG-ut, i cili ishte mbajtur më 29-30 tetor të vitit 2014 në Tashken të Uzbekistanit.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, Në Ditën Botërore për Zhdukjen…