‘Fenomeni’ ka zgjedhur mes dyshes Messi – Ronaldo

30 nëntor 16:04

Ronaldo Luis Nazario de Lima ka zgjedhur mes Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos me një koment shumë të zgjuar.

Sulmuesi legjendar zgjodhi superyllin argjentinas por pa zbritur Cristiano Ronaldon.

“Cristiano Ronaldo bën gjëra të pabesueshme, të cilat do të jetë shumë e vështirë për këdo që t’i përsërisë. Por Messi bën gjëra që askush nuk mund t’i bëjë sërish dhe më pas thekson. Messi është futbollisti më i mirë në botë për mua. Një deklaratë e rëndësishme e një prej sulmuesve më të rëndësishëm të historisë së futbollit”, ka thënë Ronaldo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me 2 dhjetor në grupin G, zvhillovet ndeshja “finale” ndërmjet…