FIBA Evropa vlerëson lart organizimin e Kosovës

31 korrik 11:32

FIBA Evropa ka uruar Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK) për organizim të mirë të Kampionatit Evropian – Divizioni C.

Ky kampionat u organizua në Prishtinë nga 22 deri më 29 korrik.

“Në emër të FIBA Evrope dua t’u falënderoj juve dhe të gjithë anëtarët e Federatës e vullnetarët që ishin të shkëlqyeshëm gjatë Kampionatit Evropian U-18 të Divizionit C, që u organizua në Prishtinë. Më tej, përgëzoj edhe fitoren historike të ekipit tuaj”, ka shkruar në letrën e urimit dërguar FBK-së drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, Kamil Novak.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Ferdinand Samarxhi Fitues i Antenës së Artë/Mjeshtër i Madh…