Fillon protesta kundër ngritjes së çmimit të energjisë elektrike “Asnjë cent më shumë”

26 janar 12:20

Ka nisur në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë protesta e paralajmëruar me anë të së cilës qytetarët po e kundërshtojnë shtrenjtimin e rrymës, të propozuar nga Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRrE).

Protestuesit janë nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti” në drejtim të Qeverisë së Kosovë.

Qytetarët, përveç sloganit dhe thirrjeve “Asnji cent ma shumë!”, mbajnë edhe pankarta tjera.

“S’paguajmë edhe për veriun”, është njëra nga thirrjet e tyre.

“Rryma nuk është luks” është dëgjuar një tjetër thirrje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, në…