Fillon takimi ndërmjet Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

09 tetor 13:18

Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe përfaqësuesit special të presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell.

Grenelli ka mbërritur sot në Kosovë, ndërkohë arsyeja kryesore e kësaj vizite është dialogu për normalizim të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.Për këtë takim mbrëmë vonë kishte njoftuar edhe zyra e Presdientit të Kosovës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani, ka falënderuar votuesit…