Fiorentina dhe Napoli interesohen për Taren

03 mars 2024 | 22:31

Prej verës së shkuar, Igli Tare nuk është më pjesë e Lazios dhe tanimë drejtori sportiv është në kërkim të një aventure të re.

Ish-sulmuesi i Kombëtares s’e ka fshehur dashurinë për futbollin italian dhe pikërisht mund të ketë një rikthim në Serie A.

Është Fiorentina që po planifikon ndryshime në strukturë dhe nga Italia bëjnë me dije se mund të ketë variante të reja për të zëvendësuar drejtorin aktual, Daniele Prade. “Violat” e presidentit Rocco Commisso duket se i kanë “vendosur syrin” Igli Tares, një njohësi të mirë të futbollit në Itali.

Veç Fiores, edhe Napoli i Aurelio De Laurentiis e ka në plane Igli Taren, që duhet thënë se kishte interes dhe nga klubet e Premier Ligë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi i Italisë, Domenico Berardi do të humbë Euro 2024…