Fitore madhështore e Milanit në “Luigi Ferraris”

21 janar 16:55

AC Milan ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në “Luigi Ferraris” ndaj Genoas, me rezultat 0-2.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 0-0, kurse në pjesën e dytë kuqezinjtë shënuan dy golat e fitores. Në minutën e 72-të, Fabio Borini realizoi për 0-1, kurse nëntë minuta më vonë Suso vulosi rezultatin final 0-2.

Në orën 20:30 zhvillohet ndeshja e fundit për xhiron e 20-të, takohen Juventusi dhe Chievo Verona.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian (BE) kanë miratuar sanksione…