Flamuri i Kosovës midis shkretëtirës së Saharës (Foto)

14 prill 2019 | 16:15

Lirim Gula nga Kosova, ka arritur që me sukses të përshkojë në këmbë të gjithë shkretëtirën e Saharës.

Në këtë aventurë, Gula ka mbajtur në duar flamurin e Kosovës, të cilës ia ka dedikuar vendit të tij.

Lirimi gjatë vitit 2019 ka në agjendë bashkë me grupin e tij “Dorabros” edhe plot sfida që planifikojnë t’i përfundojnë me sukses, si kjo e Saharës.

“Rome to Home” është rruga me biçikleta nga Roma në Londër, pastaj “English Channel”, kalimi i Kanalit të Anglisë me not dhe përshkimi me varkë i Oqeanit Atlantik. /Klan Kosova/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqyri Bytyqi, është…