(Foto / Videoreportazh, nata XL në Prishtinë) Vazhdon qarkullimi i zakonshëm në kryeqytet

14 gusht 23:18

Në natën e dyzetë të masave parandaluese nga Qeveria e Kosovës kundër përhapjes së virusit Korona, lëvizje e veturave dhe qytetarëve ishte e zakonshme deri në kohën e raportimit, 23:10 minuta. Ndërsa shpejtësia e veturave në hyrje-daljet e Prishtinës ishte “raketore”, jashtë radarëve policorë, raporton “Epoka e re”.

Në 24 orët e fundit nga 466 mostrat e marra kanë rezultuar 142 raste pozitive me koronavirus. Ndërsa janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 11.130 raste nga 43.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 381 raste të vdekjes.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Pejë 8 raste, komuna Prizren 8 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Istog 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik dhe Viti”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 201 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.817 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.932.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bayerni ka triumfuar në mënyrë fantastike ndaj Barcelonës sonte në…