Galatasaray synon transferimin e Manajt, Sivasspori kërkon 10 milionë euro

24 prill 2024 | 16:18

Edhe pse sezoni i ardhshëm është larg, Galatasaray ka nisur nga puna për të projektuar skuadrën e re. Pasi zgjati bashkëpunimin me Torreira, Barış Alper Yılmaz, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan dhe Muslera, klubi po mendon për afrimet.

Një prej emrave që përfundoi në radarët e gjigandëve turq të Gallatës është Rei Manaj. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen këtë sezon me Sivasspor (mbi 20 gola në të gjitha garat), çka ka “zgjuar” interesin e kryesuesve të kampionatit.

Mediat zbulojnë se Galatasaray kontaktuan Sivasspor për Manaj, por bisedimet u ndalën menjëherë, pasi për transferimin verdhekuqtë duhen të paguanin në arkat e klubit 10 milionë euro.

Ekipe të tjera, që mund të bëjnë ndonjë lëvizje për lojtarin janë Getafe dhe Mallorca nga Spanja dhe Al Tai nga Arabia Saudite.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka theksuar se raporti…