Gjakovari vodhi televizorin në shtëpi, ia shiti shokut për 30 euro

10 nëntor 08:44

Një i ri nga Gjakova vodhi televizorin nga shtëpia dhe e shiti atë për 30 euro.

30 vjeçari me inicialet E.I. kreu këtë vepër duke menduar se nuk do të merret vesh, por sapo e ëma u kthye në shtëpi nga puna, pa mungesën e televizorit dhe e lajmëroi policinë.

Ata ia arrestuan të birin dhe televizorin ia kthyen prapa.

Pajisjen i riu e kishte shitur te një shok në lagje e ai që e bleu thotë se u mashtrua nga tani i dyshuari.

Sipas blerësit, po ta dinte rastin nuk do ta blinte fare, derisa paratë e mallit që iu konfiskua pret t’i kthehen prapa kur i riu të lirohet.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për…