Gjatë vikendit, mot i vranët dhe me intervale me diell

29 dhjetor 2017 | 20:07

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), gjatë ditëve të vikendit, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Temperaturat të shtunën do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius. Të dielën do të ketë ngritje të lehta të vlerave të maksimaleve. Do të fryjë erë nga verilindja, e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjykatat e Kosovës gjatë dy viteve kanë shqiptuar dënime për…