Gjen para, diamante dhe ari në kopshtin e shtëpisë

18 maj 10:59

Një çift në ishullin Staten derisa po mbillte pemë në kopshtin e pasmë të shtëpisë u trondit kur zbuloi kuti metalike të mbushur me ari, diamante dhe para.

Matthew dhe Maria Emanuel po zëvendësonin disa pemë kur bënë zbulimin e pabesueshëm me vlerë 38 mijë paundësh. Ata kishin katër vjet që jetonin në atë shtëpi, por nuk kanë qenë në dijeni të thesarit derisa filluan gërmimet për vendin e pemëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
68-vjeçari Bruce Campbell, i pamartuar dhe në pension, e ka…