Gjendet trupi i pajetë i 20-vjeçarit, u mbyt dy javë më parë në Erzen

03 qershor 2018 | 19:31

Është gjetur ditën e sotme trupi i pajetë i 20-vjeçarit Xhorxhi Seferit, i mbytur më datë 19 maj në “Shpellën e Pëllumbasit”.

Policia njofton se ditën e sotme rreth orës 15.00, rreth 1 kilometër larg nga vendi ku ndodhi ngjarja, është gjetur trupi i pajetë i 20-vjeçarit.

Pavarësisht kërkimeve intensive për një javë rresht nga Polumbarët e Reneas dhe një grup punonjësish të Stacionit të Policisë Farkë në terren shumë të vështirë nuk u bë e mundur gjetja e trupit të 20 vjeçarit.

Kërkimet nuk u ndërprenë, por çdo ditë dy Polumbarë të Reneas dhe disa punonjës Policie të Farkës kanë krehur shtratin e Lumit.

Rreth 1 km më poshtë vendit ku dyshohej se ishte mbytur, Polumbarët e Reneas vendosën një rrjetë pritëse me qëllim pengimin e trupit për të mos e marrë rrjedha e lumit. Gjatë ditëve të kërkimit u devijua pothuaj 1/3 e rrjedhës së lumit.

Sot rreth orës 15:00, në vendin ku Polumbarët kishin vendosur rrjetë pritëse, dy Polumbarë të Reneas kanë gjetur trupin e viktimës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një polic plagosi një person që ‘bëri një rrëmujë’ në…