Gjilani përforcohet me Lilën dhe Koçin  

07 janar 16:47

Ditën e sotme skuadra e Gjilanit ka arritur marrëveshje edhe me dy futbollistë të tjerë. Bëhet fjalë për Vilson Lilën dhe Klejdi Koçin.

Fotografia e SC Gjilani

“Vilson Lila i cili luan pozitën e mbrojtësit të qendrës, vjen nga klubi i Kastriotit nga Superliga e Shqipërisë. 29-vjeçari ka bërë karrierë brenda Shqipërisë, ku më parë ishte edhe pjesë e Kukësit. 19-vjeçari Klejdi Koçi i cili luan pozitën e mesfushorit,vjen nga shkolla e futbollit nga Tirana, KF Therm Tirana ku ndër vite ishte lojtar i dalluar në gjeneratën e tij dhe kishte spikatur me paraqitjet e tij në kategorinë e juniorëve në Shqipëri”, thuhet në njoftimin e Gjilanit.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ylli i Kombëtares së Shqipërisë, Eros Grezda, e ka vlerësuar…