Gjinekologjia me salla të reja të operacionit

17 tetor 2018 | 10:00

“Po i japim fund edhe gjendjes jo të mirë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Për vite me radhë kjo klinikë ka funksionuar me pajisje të vjetra në sallat e operacionit, të cilat kanë vështirësuar punën e profesionistëve shëndetësorë”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook”, ministri i Shendetësisë, Uran Ismaili.

Ai ka bërë me dije se kanë blerë tavolina moderne gjinekologjike, tavolina të reja operative dhe llamba operative për të gjitha sallat, për të rritur sigurinë dhe cilësinë e shërbimeve.

“Pas sallave operative, do t’i ndërrojmë edhe shtretërit për pacientet në këtë klinikë. GjinekologjiaPoNdryshon”, ka shkruar Ismaili.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, kryeministri…