Glauk Konjufca mbërrin në Hagë, pritet t’i takojë ish-krerët e UÇK-së

17 qershor 2022 | 19:58

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka mbërritur në Hagë, ku do të takojë ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët po qëndrojnë në qendrën e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Shefi i stafit të Konjufcës, Ilir Kërçeli ka publikuar një fotografi në Hagë.

Ndryshe, para nisjes në Hagë, Konjufca ka deklaruar se institucionet e vendit janë të brengosura me çka po ndodh atje, ndërsa ka shtuar se qëllimi i kësaj vizite është të tregojë se po i përcjellin më vëmendje këto procese.

Glauk Konjufca po bëhet zyrtari i parë i lartë i shtetit që do të takojë të gjithë ish-krerët e UÇK-së në qendrën e paraburgimit në Hagë, përfshirë dy figurat kryesore të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçin e Kadri Veselin si dhe Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Omnibusi i radhës i UBO consulting ka nxjerrë matje mjaft…