Guardiola: Mos e krahasoni Cityn me Barçën

06 mars 16:48

Trajneri Pep Guardiola, ka thënë se nuk duhet të krahasohet skuadra aktual e tij, Manchester City me ish-skuadrën e tij, Barcelonën.

“Nuk është mirë të krahasohemi me Barçën. Ne nuk jemi në të njëjtin nivel. Barcelona ka dominuar në dekadën e fundit. Të konsiderosh të qenit në këtë nivel, duhet të jesh shumë i mirë për një kohë të gjatë”, ka thënë Guardiola, i cili thuajse e ka siguruar titullin në Premier Ligë dhe është afër kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Për nder të shënimit të përvjetorit të 20-të të Epopesë…