Halimi, afër ndarjes me Brondbyn

11 korrik 17:26

Reprezentuesi i Kosovës në futboll, Besar Halimi pritet të largohet nga skuadra e  Brondbyt.

Mesfushorit i përfundon në qershor të vitit të ardhshëm, por Halimi që disa ditë nuk po stërvitet me klubin aktual.

Sipas “3point.dk”, Brondby ia ka konfirmuar 24-vjeçarit lajmin se është i lirë të kërkojë ndonjë angazhim të ri. Kujtojmë se lojtari ishte transferuar para dy viteve nga gjermanët e Mainzit, të cilët kishin fituar rreth 300 mijë euro.

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë ka mbetur pa ministër qëkur…