Haradinaj: Bajram Rexhepi ka luajtur rol konstruktiv në shumë procese të vështira politike

21 gusht 2019 | 11:38

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, në dyvjetorin e vdekjes se ish-kryeministrit Bajram Rexhepi, ka thënë se ai do të mbetet gjithmonë në kujtesën shtetërore si personalitet që e shquanin virtytet e fisnikërisë, përkushtimit dhe profesionalizmit.

“Ai iu përgjigj thirrjes së dyfishtë, profesionale dhe patriotike të luftës çlirimtare. Në një kohë përplot sfida, të rimëkëmbjes së vendit, mori detyrën e kryeministrit të Kosovës, duke luajtur rol konstruktiv në shumë procese të vështira politike. Përulem me respekt para kujtimit dhe veprës së ish-kryeministrit Bajram Rexhepi”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Bajram Rexhepi, do të mbetet gjithmonë në kujtesen shtetërore si personalitet që e shquanin virtytet e fisnikërisë,…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Mittwoch, 21. August 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjiganti amerikan i rrjeteve sociale, “Facebook” ka njoftuar të martën…