Haradinaj: Marrëveshja arrihet kur Serbia ta kuptojë se s’mund të fitojë asgjë nga Kosova

28 shtator 2019 | 17:39

Kandidati për kryeministër i koalicionit ndërmjet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate, Ramush Haradinaj, në një intervistë për “Radion Evropa e Lirë”, thotë se marrëveshja finale me Serbinë, do të arrihet, kur Beogradi të kuptojë se nuk mund të fitojë asgjë nga Kosova.

Në këtë intervistë, Haradinaj po ashtu flet edhe për arsyet se pse duhet të ketë edhe një mandat në krye të ekzekutivit.

Intervistën e plotë mund ta lexoni në këtë link:

https://www.evropaelire.org/a/ramush-haradinaj-marreveshja-taksa-/30188684.html

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati i koalicionit AAK-PSD për kryeministër Ramush Haradinaj, në tubimin…